WordPress Site Kurma ve Temanın Önemi


web buildingWordPress ile site kurmak konusunda en önemli olanı tema seçimin ne kadar önemli olduğudur. Bu konu üzerinde ücretsiz tema bulmak çok kolaydır ama bu konu hakkında şunu söylemek isterim seo açısından büyük önem taşımaktadır. Seo uyumlu tema ile hazırlanmış wordpress altyapısında hazırlanan sitelerin hızlı bir şekilde indexlenme ve yükselişe çıkması kolaydır.

Bir çok kişi ücretsiz tema ile ilk sıralara çıkanlarda mevcut, bunlarda en önemlisi seo çalışması ile ilk sıralara çıkması, bir bakıma hızlı olmasada yavaş yavaş emin adımlarla çıkması. Bir düşünün ücretsiz bir tema ile 2 ay içerisinde pr değerini nasıl artar bu konuda bir sitenin iki ay gibi bir sürede pr değeri nasıl yükselir. Yeni açılmış olan bir sitem vardı ve 2 ay içerisinde pr değerinin 3 olması beni hayli şaşırtmıştı nedenini bilmediğim halde ama aklıma seo çalışması yaparak ve seo uyumlu tema seçmemin ne kadar önemli olduğu aklıma geldi.

Evet seo uyumlu temanın ne kadar önemli olduğunu vurgulamak isterim, bir çok kişi temanın güzel olmasını iste ama bu öyle değildir. Tema seçiminde gözü yormayan bir tema seçmeleri gerekir koyu renkten kaçınmalısınız. Ben şahsen koyu renk siyah veya buna benzer olan siteleri açtığımda gözümü yorduğu için vazgeçiyor ve kapatıyorum.

Bir çok kişinin yaptığı hatalardan biridir koyu renk tema kullanımı bazı durumlarda ise kullanılabilir, bazen koyu renk temalarında göze hoş gelen ve yormayanları mevcuttur. Web site yapma konusunda bazı kişiler sitesinin içeriğine göre tema seçmelerini tavsiye ederim, adsense odaklı bir web sitesi yapmış iseniz adsense uyumlu bir tema seçmenizi öneriyorum çok fark eder. Sağlık üzerine bir site yaptınız ama tema bulamadınız sizlere tavsiyem çok iyi bir karar vermeniz gerekli ücretli temaların bir çoğu seo dostu temalardır.

Ücretli tema satan bir çok siteler mevcut istediğiniz yerden satın alabilirsiniz. Bir çoğu temaların özelliklerini çoğaltarak kullanımını rahatlatıyor. Bir bakıma kodlarla oynamak yerine sizlerin bu tema kullanımında adsense, html, meta, anahtar kelime, başlık, analytics, tanıtım gibi özelliklerin olması her zaman iyi buralara kodları rahatlıkla ekleyebilirsiniz.Bir çok temada arka plan renklerini değiştiremezsiniz ama bazı temalarda üst kısmın resmini değiştirebilir ve arka plan resmini rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Bu durum ücretli temaların bir çoğunda mevcut sizlere ücretlitema satın alabileceğiniz bir site öneriyorum buradan bakabilirsiniz, seo dostu tema ve bir çok içeriğe uygun tema mevcut kolay gelsin.

Peki bu bilgileri nereden ve nasıl biliyorum diye aklınıza gelmiş olabilir ama bu konuda internette yapmış olduğum araştırmalar sonucu buldum ama web sitesi nasıl yapılır konusunda bana yardımcı olan web sitesi kurma eğitim setini sizlere tavsiye ederim.

Web Sitesi Kurma Eğitim Setine Buradan Bakabilirsiniz.

WordPress Site Kurma ve Temanın Önemi ile Benzer Yazılar:

4 Haziran 2013 Saat : 2:04

“WordPress Site Kurma ve Temanın Önemi” için 1 Yorum

  1. Asuman dedi ki:

    teşekkürler yararlı bir konu


web sitesi yapmak Son Yazılar FriendFeed

web sitesi kurma rehberi

web sitesi kurma rehberi

Popüler Yazılar & Sayfalar

web site kurmak

web site kurmak