Web Sitesi İçerik Hazırlama


web buildingWeb sitesi yapmadan önce yapmanız gereken en önemlisi kuracak olduğunuz sitenin açeriğini belirlemek olacaktır. Nasıl bir site kuracaksınız? Kişisel bir blog sitesimi kurmak istiyorsunuz? içeriği ne kadar önemli olması gerekiyor, genellikle blog siteniz için sitenizin ismi o kadar önemli değin neden diye düşünecek olursanız sadece adınızı kullanmanız yeterli olacaktır.

Kuracak olduğunuz web sitesinin içeriğini belirlemek en önemli kurallar’dan bir tanesi olduğunu düşünmeliyiz. Çünkü web sitemizi ziyaret edecek kişilerin aradığı konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilmesi bizler için çok önemli olacağınız vurgulamak isterim. Gelen ziyaretci aradığınız bulamaz ve siteden hemen ayrılır ise bu durum bizler için google tarafından sevilmeyen siteler kategorisine girecektir.

İnternette üzerinde buna benzer bir çok siteye rastlamak mümkün bu durumda ben de aynısını yapıyorum siteye giriş yaptıktan sonra aradığımı bulamaz isem siteyi hemen terk ediyorum. Bu durum o kadar önemli bir durum ki gelen ziyaretci bizler için çok önemli, kısa zamanda ilk sayfalara çıkmak her zaman iyidir. Hızlı bir çıkışın da çöküşü olacaktır bunu unutmayın, hızlı çıkayım derken sanboxa düşebilir ve sitenizi google görmezden gelir.

Yapacak olduğunuz web sitesinin içeriğine uygun olarak isim almanız da çok önemli nir konu, diyelim ki bir haber sitesi yapacaksınız adınında örnek vereyim www.hayatinanlamı.com olursa ne kadar doğru olur. Ama bu durumda kuracak olduğunuz sitenin ismi içerisinde yine bir örnek vereyim www.haberolay.com olsamı daha iyi olur. Bu konu hakkında iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor ve kuracak olduğunuz web sitesini yapmak o kadar zor değil ama içeriği ile alakalı site kurmanız her zaman daha iyi sonuç verecektir.

Bir çok kişi bu yanlışa düşüyor bu sebepten dolayı iyi bir performans alamıyorlar ve siteyi olduğu gibi bırakıyorlar. Bu durumda başta yapılmış bir hatanın çözümü olmuyor ve baştan başlıyorlar. Tüm emekleri ve zamanı boşa gidiyor, bu durum karşısında bazende hemen pes ediyorlar. İnsanlarda yenilgiye düşme konusun da hemen pes etmek geliyor. Pes etmek çözüm değil uzaklaşmak çözüm değil üzerine gideceksin ben bunu başaracağım demelisin.

Web sitesini kurduk diyelim peki ziyaretciyi nasıl getiririz. Bu durumda unutmamamız gereken bir durum var hemen hızlı bir şekilde ilk sayfaya çıkayımda hemen ziyaretci gelsin diye düşünmeyin bu hata size pahalıya patlayabilir. Güvenli adımlarla ilerlemenizi öneriyorum sebebi ise googlenin bazı durumlar da sitenizi sanboxa düşürmesi olası bir durum diyebiliriz. Yavaş yavaş adılmarla ilerlediğiniz taktirde hem güvenli bir şekilde ilerler, hemde yanlış yapmadan ilk sayfaya çıkmanız 3 ay gibi süre içerisinde gerçekleşir.

Tabi ki bu durum sitenizin yükselmesinde anahtar kelimelerinde önemi çok büyüktür. Anahtar kelime seçimini iyi yapmanız gerkiyor ilk sayfa çıkmak için, bu durum karşısında içeriğinizi belirlediğiniz ve sitenizin adresinide ona göre aldıysanız bu durum kısa bir zaman almaktadır. İyi bir seçim ile bunu başarmanız için hiç bir engel yoktur.

Bazı durumlar da ise anahtar kelime ile yapmış olduğunuz sitenin ilk sayfaya çıkması zor olabilir bunun için ise seo çalışması yapmanız gerekiyor. Seo çok önemli, siteniz için hayati bir durum diyebiliriz ilk sayfalara çıkmak için bu kuralı iyi oynamanız gerekiyor. Eğer seo çalışması yapmasını bilmiyor ve içeriğinizi hazırlamasını bilmiyorsanız sizlere şunu önerebilirim tek yapmanız gereken bir eğitim seti bulmanız yada güncel olan eğitim seti satın almanızdır.

En iyi yöntem diyebiliriz eğitim seti sayesinde bu durumu uzman kişiler tarafından hazırlanması sizlerin bu bilgilere ulaşmanız yıllarınızı alacaktır. Ama web sitesi kurma eğitim seti ile kısa zamanda web sitesini yapabileceksiniz.

Web Sitesi Eğitim Setine Sahip Olmak İçin Tıklayın.


Kısa Bir Süre İçin İndirimde!

Web Sitesi İçerik Hazırlama ile Benzer Yazılar:

27 Mayıs 2013 Saat : 12:00

“Web Sitesi İçerik Hazırlama” için 1 Yorum

  1. Berke Kaan dedi ki:

    Yazıda da bahsettiğiniz gibi içerik çok önemli. Bilgiler için sağolun.


web sitesi yapmak Son Yazılar FriendFeed

web sitesi kurma rehberi

web sitesi kurma rehberi

Popüler Yazılar & Sayfalar

web site kurmak

web site kurmak